Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl YapılırAlan Adınızı (Domain) Arayın

Yeni bir marka yaratmak için domain arayın

.com $12.00 .net $14.00 .org $14.00.biz $14.00 .co $28.00

Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır

WEB SİTENİZİN ANALİZLERİNİ İNCELEDİKTEN SONRA DAHA YÜKSEK BİR HEMEN ÇIKMA ORANI FARK ETTİNİZ Mİ?

Yüksek bir hemen çıkma oranı, insanların etrafa tıklamadan ayrıldığı anlamına gelir. Hemen çıkma oranınız arttıkça, Google arama motoru sıralamanız düşecektir. Düşük bir arama motoru sıralaması, yeni müşterilere ulaşmanızı zorlaştıracaktır.

Web sitesi trafiğinin %  50'den fazlası  bir arama motorunda başladığından, daha yüksek bir sıralamaya ihtiyacınız var. Bu arada, insanların neredeyse %40'ı estetik açıdan çekici olmayan bir web sitesiyle etkileşim kurmayı bırakacak. Bu müşterileri kaybetmek yerine web sitenizin tasarımını yeniden gözden geçirin.

İster mevcut web sitenizi yeniden yapmayı, ister yeni bir başlangıç ​​yapmaya hazır olun, bu sekiz ipucunu aklınızda bulundurun. Bir web sitesinin nasıl tasarlanacağını öğrenerek, müşterilerinizi büyüleyebilir ve onları kendinize çekebilirsiniz.

Rekabetin gerisinde kalmayın. Bunun yerine, bugün bu hayranlık uyandıran web sitesiyle bir adım öne geçin!

1. MARKA TUTARLILIĞI

Öncelikle, şirketinizin markasını düşünmek için bir dakikanızı ayırın. İşletmeniz için marka yönergeleri oluşturdunuz mu? Değilse, şimdi başlama zamanı.

Markanız şunları içermelidir:

Logo
Yazı tipi stilleri
Fotoğraf ve görüntü stilleri
Renk paleti
Ses
ton
Kişilik
Markanızın her sayfada tutarlı olması önemlidir. Aksi takdirde, ziyaretçiler başka bir web sitesini ziyaret ettiklerini düşünebilirler. Ayrıca web sitenizi diğer markalı materyallerle ilişkilendirmekte başarısız olabilirler.

Markanızı web sitesi tasarımınız boyunca kullanırken basit tutun. Minimalist, temiz bir web sitesi, insanların içeriğinize odaklanmasını sağlar.

Ayrıca kullanım kolaylığı sunarak kullanıcı deneyimini geliştirebilir.

Ne de olsa, insanlar ihtiyaç duyduklarını arayarak web sitenizi araştırmak istemiyorlar. Bunun yerine, onlar için kolaylaştırın!

GÖRÜNTÜ

Görüntüler (fotoğraf, çizimler, videolar ve diğer grafikler) hedef kitlenizle de iletişim kurabilir.

Kullandığınız görsellerin yüksek kaliteli ve net olduğundan emin olun. Mümkünse stok fotoğraf kullanmaktan kaçının. İşletmeniz için benzersiz görüntüler kullanmak, daha özgün görünmenizi sağlayabilir.

Görüntü genellikle önce gözleri çeker. Başka bir deyişle, görseller markanız için ilk izlenimi bırakabilir. Web sitenize eklendiklerinden ve işletmenizin ne hakkında olduğunu ifade ettiklerinden emin olun. 

TİP

Web sitenizde hangi yazı tiplerini kullanıyorsunuz? Kullandığınız her yazı tipinin okunması kolay olduğundan emin olun. Aynı zamanda başlıklarınızın okuyucunun dikkatini çekmesini istiyorsunuz.

Web siteniz için kendinizi üç farklı yazı tipiyle sınırlayın.

RENK

Web sitenizde renk kullanırken, tetiklediğiniz duyguları düşünün. Duygusal bir tepki uyandırmak, insanları sayfada tutmanıza yardımcı olabilir. Müşteri davranışlarını etkilerken de yararlıdır.

Örneğin sarı, optimizasyonu ve netliği ifade eder. Yeşil ise barışı, sağlığı ve büyümeyi ifade eder. Whole Foods, Publix ve Tropicana için yeşil rengin kullanıldığını görmenizin nedeni budur.

Kırmızı, heyecanı ve gençliği iletebilir, mavi ise güven ve gücü ortaya çıkarabilir.

Göndermeye çalıştığınız mesajı düşünün. Marka renklerinizi seçerken, beş veya daha azına bağlı kalmaya çalışın. Renklerin de birbirini tamamlamasına dikkat edin.

2. KULLANIMI KOLAY NAVİGASYON

İnsanlar web sitenizde nasıl dolaşıyorlar? Gezinme, en iyi web sitesi tasarımını oluştururken dikkate alınması gereken önemli bir bileşendir. Aksi takdirde, insanlar web sitenizde kaybolabilir. 

Sayfalarınızı anlaşılması kolay bir hiyerarşide düzenleyin. Sezgisel ve kullanımı kolay bir şekilde gezinmenizi basitleştirin.

3. YÜKSEK KALİTELİ İÇERİK

Her üç kişiden ikisi güzel tasarlanmış içerikleri okumayı tercih ediyor.  Bu arada, kullanıcılar bir web sitesinin yazılı içeriğini okumak için  yalnızca 5,59  saniye harcıyor.

Sayfalarınıza video eklemek, kullanıcıları %88 daha uzun süre sayfanızda tutabilir.

Web sitenize içerik eklerken görsel bir hiyerarşi kullandığınızdan emin olun. Örneğin, içeriğinizi düzenlemek için başlıkları ve alt başlıkları kullanabilirsiniz.

Web sitenizin tasarımını geliştirirken, her sayfanın amacına odaklanın. Ziyaretçiler neden bu sayfada? Ne arıyorlar?

İçeriğinizi kısa ve net tutun. Okunabilirliği artırmak için de kısa cümleler ve paragraflar kullanın. 

4. YÜKLEME SÜRELERİ

Tüketiciler web sitenizin yüklenmesi için 10 dakika beklemek istemezler. Sayfalarınızı geliştirirken yükleme sürelerini test ettiğinizden emin olun. Gecikmeye neyin neden olduğunu belirlemek için Google'ın PageSpeed ​​Insights'ını kullanabilirsiniz.

Sayfalarınızın yüklenmesi sonsuza kadar sürerse, ziyaretçiler ayrılır ve bu da arama sıralamanıza zarar verebilir.

5. GÜVENLİK

Tüketiciler özel bilgilerinin güvende olduğunu bilmek isterler. E-ticaret web sitesi tasarım planlarınız güvenliği dikkate almıyorsa işinizi kaybedebilirsiniz.

 Satın alma işlemlerini kabul etmeye başlamadan önce   web sitenizin bir  SSL sertifikasına sahip olduğundan emin olun.

6. MOBİL OPTİMİZASYON

Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmiş mi? Tüketiciler telefonlarında çok fazla zaman harcıyorlar. Mobil cihazlar için optimize edilmemişseniz, bu müşterileri kaybedebilirsiniz.

İçeriğinizi daha küçük ekranlar için optimize etmenize yardımcı olabilecek deneyimli bir web sitesi tasarım şirketi ile çalışın. 

7. ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama motoru optimizasyonu (SEO), içeriğinizi belirli anahtar kelimeler göz önünde bulundurarak optimize etmenize olanak tanır. Tüketiciler Google'da bu anahtar kelimeleri aradığında web siteniz görünebilir. Arama motoru sıralamanızı iyileştirmek, daha fazla site trafiği çekmenize yardımcı olacaktır.

İçeriğinizde doğru anahtar kelimeleri kullanarak web sitenizi SEO için optimize edebilirsiniz.

Web sitenizi nasıl tasarladığınız, SEO sıralamanızı da etkileyebilir. Minimalist ve kullanıcı deneyimi tasarım trendlerini kullanmayı düşünün. 

8. KULLANICI DENEYİMİ TASARIMI

İnsanlar web sitenizle nasıl etkileşime giriyor? Kullanımı ve gezinmeyi kolay buluyorlar mı? Web sitesi tasarımınızda kullanıcı deneyimini (UX) göz önünde bulundurmak, ziyaretçileri sayfada tutabilir.

Web sitenizi UX'i göz önünde bulundurarak geliştirebilirsiniz:

Negatif boşluk kullanma
sitenizi hızlandırma
Köprülerin öne çıkmasını sağlamak
Bozuk bağlantıları kaldırma
Düğmelerinizin göze çarptığından ve çalıştığından emin olmak
Büyük metin bloklarını parçalama
Başlıkları ve alt başlıkları kullanma
Yüksek kaliteli görüntüler kullanma
Tasarımınızda tutarlılığı koruma
Web sitenizi mobil cihazlar için optimize etme
Web sitenizin güvenli olduğundan emin olmak
Hareketli dağınıklık
Siz de tecrübeli bir web tasarım firması ile çalışarak web sitenizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. En yeni UX tasarım trendlerini takip ettiğinizden emin olabilirler. Örneğin, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, 3D öğeler ve animasyonlar bu yıl popüler. 

DOĞRU TASARLAYIN: İYİ WEB SİTESİ TASARIMI İÇİN 8 TEMEL İLKE

Web sitenizin size müşterilere mal olmasına izin vermeyin. Bunun yerine, iyi bir web sitesi tasarımı için bu sekiz esası aklınızda bulundurun. İster yeni bir site oluşturmak ister mevcut sitenizi yeniden tasarlamak isteyin, bu ipuçları öne çıkmanıza ve iyi bir ilk izlenim bırakmanıza yardımcı olabilir. 

Deneyimli bir web sitesi tasarım şirketinden yardıma mı ihtiyacınız var? Bunun için buradayız!

 Yeni web sitenize başlamak için  bugün bize ulaşın .

Kategoriler
724 Web Hosting Service